Perfundon ndërtimi i kullës së dytë më të lartë në botë

Autori:Avdyl Pajaziti

Kullat janë duke u bërë gjithmonë e më të larta.Në Shangai sapo ka përfunduar ndërtimi i kullës së dytë më të lartë në botë.“Shangai Tower” është e lartë 632 metra dhe hapja e saj u shoqërua me një ceremoni me valëvitjen e flamujëve.

 

Kulla do të ketë dyqane të shitjes me pakicë, një hotel luksoz dhe edhe  një muze. E dizenjuar nga firma arkitektonike amerikane Gensler, ndërtesa me xham dhe çelik është  organizuar në rreth nëntë zona vertikale, të cilat ngruhen drejt qiellit.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/perfundon-ndertimi-i-kulles-se-dyte-me-te-larte-ne-bote/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala