Përfundon aksioni policor në selinë e Vetëvendosjes

Autori:Gazeta Fjala

Policia e Kosovës ka përfunduar aksionin brenda sëlisë së Lëvizjes Vetëvendosje.  Pasi që arriti që të arrestojë Albin Kurtin dhe dhjetëra aktivistë që ndodheshin brenda, ata kanë fiiluar që të largohen nga aty.

Në anën tjetër, dhjetëra qytetarë vazhdojnë të qëndrojnë të mbledhur afër selisë së Vetëvendosjes.  Ata janë dëgjuar duke brohoritur thirrje për lirimin e të arrestuarve si dhe parulla të tjera, sic janë “Me hajna nuk ka shtet.”/Gazeta Fjala

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/perfundon-aksioni-policor-ne-seline-e-vetevendosjes/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala