Përfaqësuesit e serbëve të Kosovës takohen me Aleksandër Vuçic

Autori:Gazeta Fjala

Deri sa situata në Kuvendin e Kosovës ka eskaluar pas hedhjes së gazit lotsjellës nga ana e partive opozitare, përfaqësuesit e serbëve të Kosovës ndodhen në Beograd në një takim me Kryeministrin e Serbisë Aleksandër Vucic.

Sic njofton portali serb telegraf.rs, kryetarët e komunave me shumicë serbe në Kosovë, do ti takojë edhe Marko Gjuriq, Drejtor i Zyrës për Kosovë në qeverinë serbe./Gazeta Fjala/

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/perfaqesuesit-e-serbeve-te-kosoves-ne-takim-me-kryeministrin-serb/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala