Përballë me ariun

Autori:Avdyl Pajaziti

Çfarë do të bënit nëse në oborrin tuaj do të shihnit të shtrirë për shtatë palë qejfe një ari të stërmadh?

Sigurisht, njoftimi i autoriteteve do të ishte zgjidhja e duhur, e parë dhe e mirëmenduar, por jo për një çift amerikanësh që zgjodhën një tjetër rrugë me më shumë adrenalinë.

Në një video që po përhapet me shpejtësi në internet, dy të zotët e shtëpisë vendosën të dëbojnë vetë ariun. Fillimisht, kafsha duket i pashqetësuar nga thirrjet e tyre për t’u larguar deri kur vendos të reagojë në një moment.

Fatmirësisht ariu nuk ishte në humor të mirë për sherr dhe vendos që pas disa minutash të largohet me një gjest shpërfillës ndaj të zotëve të shtëpisë…

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/perballe-me-ariun/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala