Për uljen e përdorimit të qeseve plastike, Agjencia Federale për Mjedisin në Gjermani ka propzuar që dyqanet të mos japin falas qeset dhe t’i shesin me një çmim prej 22 centësh.

Autori:Avdyl Pajaziti

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/per-uljen-e-perdorimit-te-qeseve-plastike-agjencia-federale-per-mjedisin-ne-gjermani-ka-propzuar-qe-dyqanet-te-mos-japin-falas-qeset-dhe-ti-shesin-me-nje-cmim-prej-22-centesh/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala