Për grevën, vendoset në vikend

Autori:Avdyl Pajaziti

 

Ka vazhduar edhe të enjten greva e mësimdhënësve në shkollat e Kosovës, kjo për shkak se këta të fundit pretendojnë se iu janë bërë padrejtësi në paga dhe ato nuk i kanë marrë ashtu siç iu kishte premtuar qeveria.

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit të Kosovës, Rrahman Jasharaj tha për Klan Kosovën se pasi të kenë shqyrtuar të gjitha listat e pagave të mësimdhëhësve do të dalin me një vendim gjatë fundjavës se nëse greva do të vazhdoj edhe më tej .

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/per-greven-vendoset-ne-vikend/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala