Për Gjuriqin Beogradi e Prishtina janë dy kryeqendra të Serbisë

Autori:Avdyl Pajaziti

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë serbe Marko Gjuriq ka deklaruar sot në Graçanicë se Serbia ka dy kryeqendra – njëra është Beogradi dhe e dyta Kosova.

“Kryeqendra e dytë është Kosova e Metohia, Patrikana e Pejës, Graçanica, dioqeza e Rashkës-Prizrenit… reliktet e të cilave, bashkë me popullin, janë mbjellë nëpër tërë Kosovën”, ka thënë Gjuriqi para gazetarëve pas liturgjisë së Pashkëve në manastirin e Graçanicë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/per-gjuriqin-beogradi-e-kosova-jane-dy-kryeqendra-te-serbise/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala