Për 24 orë, 5.000 refugjatë u futën në Maqedoni

Autori:Avdyl Pajaziti

Ministria e Punëve të Brendshme e Maqedonisë, për një ditë dha vërtetime për gjithsejtë 5.179 nënshtetas të huaj që u futën në Maqedoni, transmeton Zhurnal.mk

Sipas nënshtetësive të personave që iu janë dhënë vërtetime, më të shumtë në numër janë nënshtetasit e Sirisë, 3060 nga Afganistani, 1417 dhe Iraku, 467, përderisa të tjerët janë në numër më të vogël.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/per-24-ore-5-000-refugjate-u-futen-ne-maqedoni/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala