Për 24 orë, 41 aksidente

Autori:Avdyl Pajaziti

Ndonëse Policia e Kosovës thekson se janë shtuar masat e kontrollit nëpër rrugët e Kosovës, aksidentet në komunikacion prekin shifra alarmante.

Sipas të dhënave të Policisë së Kosovës, gjatë 24 orëve të fundit, kanë ndodhur 41 aksidente rrugore, 31 prej tyre të cilësuara si pa të lënduar dhe 10 aksidente të cilësuara si më lëndime.

Sipas po këtyre të dhënave, numri i tiketave të shqiptuara nga Policia e Kosovës, gjatë 24 orëve të fundit është 799.

Prej tyre, 12 janë arrestuar dhe 8 janë në mbajtje.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/per-24-ore-41-aksidente/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala