Pensionistët pa para për bajram

Autori:Zekirja Shabani

Prej të hënës të moshuar, mbi 65 vjeç, po presin para filialeve të bankave. Ata po shpresojnë që do të marrin pensionet e pleqërisë në prag të festës së Kurban Bajramit.

Radhë të gjata pensionistësh tash e tri ditë shihen kryesisht në filialet e bankës NLB dhe BPB. Ata që nga orët e para të mëngjesit presin pothuajse gjatë tërë ditës për ti marrë pensionet, të cilat i kanë të vetmet të hyra për të siguruar ushqimin e festës, transmeton Gazeta Fjala.

Por, edhe të mërkurën pritja e gjatë duket se doli të jetë e kotë për ta, pasi paratë nuk u janë transferuar në llogari dhe shumica janë kthyer nga kanë ardhur pa shpresë së do ti marrin deri në mbrëmje.

Zakonisht thonë se pensionet i marrin me datë 23 dhe kështu kanë shpresuar të ndodhë edhe kësaj radhe./Gazeta Fjala/

pension nlb pen

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/pensionistet-pa-para-per-bajram/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala