Peja fitoi Kupën e Kosovës

Autori:Avdyl Pajaziti

Peja ka fituar Kupën e Kosovës në basketboll. Ajo, në Suharekë mposhti Sigal Prishtinën me rezultat 70-66. Peja gjatë gjithë ndeshjes ishte në epërsi, por në fund të takimitsituata u nxeh, kur Sigal Prishtina iu ofrua në vetëm 1 pikë dallim, 67-66. Por, në aksionin e radhës Peja arriti të shënojë e Sigal Prishtina nuk arriti as të gjuajë në kosh.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/peja-fitoi-kupen-e-kosoves/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala