PDIU:Nuk mund t’i japim detin Greqisë që të njohë Kosovën

Autori:Avdyl Pajaziti

PDIU i bën thirrje qeverisë shqiptare që të marrë një qëndrim të qartë në lidhje me Marrëveshjen e Detit.

Për PDIU-në është inkurajuese se Greqia zyrtare mund ta rishikojë pozicionin e vet për njohjen e Kosovës, por mbetet zhgënjyes fakti se kjo njohje mund të shkëmbehet me pranimin e Marrëveshjes së detit.

“Është inkurajuese të dëgjojmë lajme se Greqia zyrtare mund ta rishikojë pozicionin e vet për njohjen e Kosovës, por mbetet – See more at: http://shqiptarja.com/news.php?IDNotizia=280934#sthash.cIe9ZIm3.dpuf

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/pdiunuk-mund-ti-japim-detin-greqise-qe-te-njohe-kosoven/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala