Pasuria publike pasuroi pushtetarët dhe bizneset e tyre

Autori:Avdyl Pajaziti

Analizat e bëra dhe vlerësimet e ekspertëve të ekonomisë konstatojnë se procesi i privatizimit në Kosovë është përcjellë fund e krye me një shkallë të lartë të korrupsionit dhe me një përfshirje të krerëve politikë në këtë proces.

Analistët thonë se kjo është vërtetuar për shumë vjet rresht edhe nga të gjitha raportet e organizatave ndërkombëtare.

Ekonomisti Xhevat Meha tha për “Kosova Sot” se procesi i privatizimit është kryer në një mjedis me shkallë të lartë të korrupsionit, ndërsa drejtësia nuk po e kryen punën e saj..

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/pasuria-publike-pasuroi-pushtetaret-dhe-bizneset-e-tyre/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala