Gani Geci do ta regjistroj nënën në Fakultet të Mjekësisë

Autori:Avdyl Pajaziti

Gani Geci thotë se pas shkarkimit të Rektorit do ta regjistrojë nënën në Fakultetin e Mjekësisë.

Ai këtë njofitm e jep nëpërmjet Facebook’ut.

“Te nderuar qytetar qe nji vite kemi tentua ta regjistrojmë nanen Raba Geci e lindur 28 Janar 1937 veterane e dy luftrave në Fakultetin e Mjeksisë
Fatkeqësishte nuk na ka lejuar Rektori Ramadan Zejnullahu .
Pas shkarkimit te Rektorit nga Senati qe neser e urojm Raba Gecin filimin e vitit shkollorë ne Universitetin e Prishtinës .
Shpresojm se shumë shpejte do te paiset me diplomë
Qa ka lidhje qe nuk ka shku as ne shkollë fillore as ne shkollë te mesme Armiku serrb nuk e ka lejua te shkollohet atë kohë”, shkruan Geci në FB.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/pas-shkarkimit-te-rektorit-gani-geci-do-ta-regjistroj-nenen-ne-fakultet-te-mjekesise/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala