Parshikimi i radhës nga Remi

Autori:Zekirja Shabani

Deputeti i PDK’së, Rrustem Mustafa-Remi e ka dhënë edhe një mendim që ka të bëjë me Gjykatën Speciale. Ai në profilin e tij në Facebook ka thënë se kjo Gjykatë nuk do ta dëmtojë vendin. Siq shkruan Remi politika ndërkombëtare e ka deshmuar dhe me heret përkrahjen e popullit tonë,gjykata special do të verteton këtë.

Ky është postimi i plotë i Remit në Facebook:

Gjykata speciale nuk e dëmëton vendin tonë!

Me dinjitet duhet kaluar sfidat dhe nga akuzat të dalim faqebardhë.

LIRINË po e gëzojmë të gjithë, nuk ka rrezik të bëhet degradimi i vlerave të UÇKsë, askush nuk do të tentoj ta bëjë këtë, jemi provuar kaq shumë vite, duhet përfunduar edhe këtë sprovë,nuk kemi pse i marrim kohë ecjes së vendit drejt perendimit (Europes).

Politika ndërkombëtare e ka deshmuar dhe me heret përkrahjen e popullit tonë,gjykata special do të verteton këtë, dyshimet dhe thashethëmet për mua, apo individet e tjerë duhet rrëzuar,kjo kërkohet tani dhe luftëtarët e LIRISË do të dalin faqebardhë!!!

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/parshikimi-i-radhes-nga-remi/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala