Parqet e reja të Prishtinës (Foto)

Autori:Zekirja Shabani

Komuna e Prishtinës në bashkëpunim me organizatën “Helvetas Swiss Intercoopertion”, projekti DEMOS, ka planifikuar projekte për hapësirat ekzistuese publike, revitalizimin e tyre ose formimi i hapësirave të reja.

Në diskutimin publik për parqet dhe shëtitoret që ndodhen në zonën “Qendër”, u prezantuan projektet për hapësirat e pashfrytëzuara që ndodhet në afërsi të AKP – së, e cila është pronë komunale me një sipërfaqe prej 8000 m2,  sheshi “Adem Jashari” që ndodhet në afërsi të objektit të Komunës së Prishtinës, si dhe shëtitorja e cila ndodhet tek Banka Qendrore e Kosovës “BQK”.

unnamed (6) unnamed (5) unnamed (4) unnamed (3) unnamed (2) unnamed (1) unnamed

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/parqet-e-reja-te-prishtines-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala