Parashikimi i motit për këtë javë dhe javën e ardhshme

Autori:Gazeta Fjala

Gjatë ditëve të fundit në Kosovë është duke mbretëruar mot shumë i ftohtë, temperatura këto që janë duke shkuar deri në -15 gradë celsius aktualisht, derisa gjatë ditës pritet të bie në -3.

Moti i ngjashëm pritet të jetë deri në fund të javës, shkruan AccuWeather.

Por pas të hënës së javës së ardhshme, pritet që këto temperature të ndryshojnë dhe të jetë një mot pak më i butë se ky që është aktualisht.

Prej të martës, temperatura maksimale thuhet të arrin deri në 5 gradë celsius, ndërsa ato minimale deri në -8.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/parashikimi-i-motit-per-kete-jave-dhe-javen-e-ardhshme/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala