Paralajmrohen protesta në UP

Autori:Gazeta Fjala

Grupi i Pavarur i Studentëve të Universitetit Hasan Prishtina kanë paralajmruar protesë.

Në njoftimin e dërguar nga përfaqësuesi i kësaj organizate Argjend Softolli thuhet se ky grup i ka filluar përgatitjet për protesta gjithëstudentore në Universitetin e Prishtinës dhe Universitetet tjera publike.

“Angazhimi ynë gjithë studentor do të jetë në kundërshtim të pragut të kalueshmëris së vitit akademik”, shkruan në këtë njoftim.

Kërkesë tjetër e GPS do të jetë edhe studimet pa bërë asnjë pages në nivelin Bachelor dhe atë Master. /GazetaFjala

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/paralajmrohen-protesta-ne-up/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala