Paralajmërohen protesta për shkarkimin e Rektorit

Autori:Avdyl Pajaziti

Aktivisti i shoqërisë civile, Rron Gjinovci, ka reaguar pas shkarkimit të rektorit të UP-së, Ramadan Zejnullahu, duke theksuar se nesër protestojmë para Ministrisë së Arsimit, në ora 11:00.

Ai në rrjetin social Facebook ka shkruar se neni 32 i Statutit të UP i jep mundësi rektorit me u anku.

“Ministri i Arsimit e ka fjalën e fundit. Ministri ta shkakojë menjëherë Shefkije Islamajn dhe ta shfuqizojë vendimin skandaloz. Menjëherë”, ka shtuar Gjinovci.

Ai më tutje ka thënë se “pyetja kryesore është: kon doni me bo rektor edhe sa keni me mujt me majt në atë pozitë. 48 orë”.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/paralajmerohen-protesta-per-shkarkimin-e-rektorit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala