Paralajmërim për bankat: Hakerët kanë krijuar një virus të ri

Autori:Avdyl Pajaziti

Për bankat vjen edhe një rrezik tjetër nga hakerët. Ata kanë krijuar një virus i cili mund të tërheq para deri në 2 milionë.

Agjencia Nacionale e Krimit (NCA) ka thënë që virusi është përdorur online duke marr detaje mbi bankat dhe duke tërhequr një shumë të majme të hollash.

Një arrestim tashmë është kryer nga policia e Britanisë së Madhe, pas infektimit me virus të tërë atyre kompjuterëve.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/paralajmerim-per-bankat-hakeret-kane-krijuar-nje-virus-te-ri/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala