Para të falcifikuara në bankë

Autori:Zekirja Shabani

Një punonjëse e njërës nga bankat komerciale në Prishtinë ka njoftuar Policinë e Kosovës se një qytetarë ka deponuar të holla rreth 250 euro monedha prej 50 euro të falsifikuara, raporton Gazeta Fjala.

Sipas njioftimit të Policisë së Kosovës, i dyshuari ka deponuar 5 copë kartmonedha 50 euroshe të cilat dyshohet të jenë të falsifikuara dhe njësiti policor ka konfiskuar monedhat për hetime të mëtutjeshme.

Megjithatë, nuk jepen të dhena nëse personi është arrestuar./Gazeta Fjala/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/para-te-falcifikuara-ne-banke/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala