Para false në Lipjan

Autori:Avdyl Pajaziti

Në Lipjan një puntore e një banke ka hasur në monedha false.

Ajo ka raportuar se derisa ishte duke skanuar dhe kontrolluar një sasi të kartëmonedhave kishte hasur një kartëmonedhë prej 50 euro  që dyshohet të jetë e falsifikuar. Puntorja e bankës ka raportuar rastin në polici. E njesitet e saj janë angazhuar që të hetojn rastin.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/para-false-ne-lipjan/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala