Papa Françesku: Sulmet në Paris mund të nisin Luftën e Tretë Botërore

Autori:Avdyl Pajaziti

Një “copë” e Luftës së Tretë Botërore ka mundësi të ketë filluar me sulmet mbrëmshme terroriste në Paris, ka thënë Papa Françesku.

Këto komente kreu i Selisë së Shenjtë i ka bërë gjatë një vizite në varrezat ushtarake në Itali, të ushtarakëve të rënë në luftën e Parë Botërore, transmeton lajmi.net.

“Lufta është çmenduri”, ka thënë Papa para memorialit të 100 mijë ushtarëve italian në varresat e Redipuglias afër kufirit me Slloveninë.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/papa-francesku-sulmet-ne-paris-mund-te-nisin-luften-e-trete-boterore/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala