Panair për punësim

Autori:Zekirja Shabani

Qendra Informative dhe Kulturore e BE-së në bashkëpunim me Shoqatën e Bankave të Kosovës organizojnë panairin e punësimit me bankat komerciale.

Kjo ngjarje është menduar të shërbejë në krijimin e një lidhjeje në mes të punëkërkuesve dhe bankave komerciale në Kosovë, në mënyrë specifike synimin e studentëve që aktualisht studiojnë apo që kanë diplomuar në gradën Bachelor/Master.

Sudentët do të kenë mundësinë të sjellin CV-të e tyre dhe të diskutojnë mundësitë e praktikës dhe mundësitë e punësimit në industrinë bankare. Panairi organizohet në Qendrn Kulturore dhe Informative e BE-së që gjendet në sheshin Nëna Terezë në Prishtinë duke filluar nga ora 10:00.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/panair-per-punesim/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala