Pamjet më mahnitëse në botë

Autori:Avdyl Pajaziti

Qofshi në godinën më të lartë në një qytet apo duke u ngjitur në këmbë në male, gjithmonë ekziston një vend i veçantë prej ku pamjet janë panoramike.

Shikoni këto foto të mrekullueshme të ndërtesave apo peizazheve që shtrihen aq sa syri i njeriut mund të shohë. Cili prej tyre do të ju pëlqente ta vizitoni?/NGJYRA.COM/

panorama28

Guri i Varur, Viktoria, Australi

panorama26

Alpet Julian, Rajonet Tolmin dhe Bohinj, Slloveni

panorama25

Liqeni Como, Lombardi, Itali

panorama23

Liqeni Tahoe, Sierra Nevada, SHBA

panorama19

Liqenet e Luginës Piora, Tiçino, Zvicër

panorama17

Liqeni Hallstätter, Hallstatt, Austri

panorama16

Geirangerfjorden, Norvegji

panorama14

Castelluccio, Umbria, Itali

panorama10

Saksoni Zvicerane, Dresden, Gjermani

panorama7

Liqeni Moraine, Lugina e Dhjetë Majave, Alberta, Kanadë

panorama6

Trolltunga, Norvegji

panorama5

 Borobudur, Magelang, Java Qendrore, Indonezi

panorama4

Muri Troll, Romsdal, Norvegji

panorama3

Koka e Luanit, Cape Town, Afrikë e Jugut

panorama2

Plazhi Parajsa e Bardhë, Queensland, Australi

panorama1

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/pamjet-me-mahnitese-ne-bote/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala