Pamje nga ‘Ura e Mitrovicës’ një ditë pas ‘lirimit’

Autori:Gazeta Fjala

Kështu dukej sot në mëngjes ura kryesore mbi lumin Ibër në Mitrovicë.
Nga të dyja anët e urës vërehen barriera të metalta, të vendosura dje nga kompania e kontraktuar nga Bashkimi Evropian, me rastin e punimeve për riparimin e urës në Mitrovicë dhe pjesës rreth saj.
Riparimi i urës kryesore mbi lumin Ibër në Mitrovicë dhe largimi i ‘parkut të paqes’ është plan i financuar nga Bashkimi Evropian, dhe duhet të përfundojë deri në qershor të vitit 2016.
1
2
3

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/pamje-nga-ura-e-mitrovices-nje-dite-pas-lirimit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala