Pal Lekaj: “Sllovenia po tallet me ne”

Autori:Avdyl Pajaziti

Deputeti i AAK-së, Pal Lekaj ka thënë se ndalimi i Ramush Haradinaj nga Sllovenia është tallje për shtetin e Kosovën. Ai ka vazhduar edhe më tej duke thënë se Sllovenia është tallur edhe me presidenten e edhe me Qeverinë, raporton Indeksonline.

“Dje në Lubljan është një tallje me shtetin e Kosovës. Është një tallje nga shteti Slloven me institucionet e Kosovës, është një tallje me presidenten e Kosovës. Deri kur kështu rajoni do ta trajtoj Kosovën dhe deri kur me këto ndalesa të pa drejta. Zoti Haradinaj i ka kryer të gjitha obligimet ndaj gjykatave të huaja. Mendoj që ne nga ky vend ta ftojmë republikën e Sllovenes që pa asnjë kush të lirohet Haradinaj dhe ajo listë që është duke u trajtuar pa drejtësisht me shpifje nga shteti i Serbisë të pastrohen një herë e përgjithmonë. Nëse ne si institucione nuk veprojmë qytetarë do të veprojnë dhe presidentja e Kosovës të ushtroj kompetencave të veta dhe t’iu tregoj shteteve që ne jemi për paqe por nuk lejojmë tallje me shtetin tonë”, ka thënë Lekaj./Indeksonline/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/pal-lekaj-sllovenia-po-tallet-me-ne/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala