Pajaziti: “Pjesëtarët e UÇK-së të gjykohen drejt dhe pa ndërhyrje politike”

Autori:Avdyl Pajaziti

Seanca e Kuvendit të Kosovës ka filluar me shqetësimin e deputetit të PDK-së, Zenun Pajaziti, lidhur me dënimin e grupit Drenica, dënim i cili sipas tij ishte politik.

Ai kërkoi gjakftohtësi nga qytetarët në mënyrë që organet e drejtësisë të kenë hapësirë në korrigjimin e asaj çka ka ndodhur dje me grupin Drenica.

“Pjesëtarët e UÇK-së të gjykohen drejt dhe pa ndërhyrje politike”, ka thënë ai.

Ndërkohë, Kadri Veseli, vendimin e djeshëm e ka cilësuar si një ngjarje të rënd që i ka ndodhur Kosovës.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/pajaziti-pjesetaret-e-uck-se-te-gjykohen-drejt-dhe-pa-nderhyrje-politike/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala