Pacolli: Avokatët e mi do të merren me Enver Robellin

Autori:Avdyl Pajaziti

Biznesmeni Behxhet Pacolli, ka paralajmëruar padi kundër gazetarit Enver Robelli. “Unë dua ta rrespektoj kërkesën e miqve të mi që mos të zhytem në polemika me qënie si Robelli”, ka shkruar kreu i AKR-së.

Lexojeni të plotë shkrimin e Pacollit.

Unë dua ta rrespektoj kërkesën e miqve të mi që mos të zhytem në polemika me qënje si Robelli.Unë për herë të fundit shkruaj për këtë qënje e nga sot merren me te avokatët e mij ne Zvicër edhe në Kroaci.

Kërkoj ndjesë nga lexuesit që i rëndoj më këtë qeshtje

– / –
Ka dallim midis realitetit dhe shpifjeve të Enver Robelli dhe ndaj po shkruaj dhe njëherë tjetër.. Unë dje vetëm i kam treguar opinionit dhe miqve të mi arsyjet pse që sa kohë Enver Robelli më fyen, më shan,shpif e gënjen publikun duke përdorur mundësinë e tij që ka si gazetar, apo rrugë të gjarprueme si frëngjia e facebookut ku kujton jotrimërisht se nuk e kap ligji apo kodi etik i medias zvicerane.A thua çka do të bënte ai po të kishte mundësi tjera? Thashë se ai ka ndryshuar qëndrim pasi më kërkoi e unë rrefuzova ti ja jep,60 mijë euro. Unë ju them se kjo është arsyeja themelore. A donte të shitej, por unë nuk doja ta blija, kjo është çështja.

Unë i them Robellit se nuk e njof as dhunën, e as shpifjet e as fjalorin e rrugaqëve.Unë nuk kërcënoj e shantazhoj njerëz se nuk kam nevojë.Kur duhet, atëherë unë veproj me rrugë të ligjshme.Sot Robelli shpifi e kërcënoi më shpifje të tjera dhe ma dha mundësinë që unë ta përndjek atë juridikisht këtu tani,në Zvicër (mu duk se përmendte policinë e Zvicrës) ku askujt nuk i falet asgjë.Për fat të mirë qytetarët e Kosovës kanë kuptuar (edhe mga realiteti mardhenjeve të Robellit me mua )po edhe nga gjuha që përdor ai arsyen e vërtetë pse ai më sulmon mua. Gjuha e tij nuk lidhet me kërkimin profesional e të vërtetës, me standartet etike të gazetarisë zvicerane apo ato të të ndërmarrjës Koha.Forma shprehjje të tilla lidhën vetëm më frustrimet personale ( kjo shprehët të shumë njerëz të pa realizuar në jetën e tyre) që më vonë marin formën e urrejtjës që në shumë raste shëndrrohët bile edhe në dhunë.
Nga sot,si e thash më lartë me Robellin meren avokatët e mi edhe në Zagreb,Zuerich e gjetiu.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/pacolli-avokatet-e-mi-do-te-merren-me-enver-robellin/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala