Osmani: Kërkesat e opozitës të parealizueshme

Autori:Avdyl Pajaziti

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani në një konferencë që po zhvillon me KDI, e ka quajtur të parealizueshëm kërkesën e Opozitës për heqjen e nënshkrimeve.

Deputetja e LDK-së, Vjosa Osmani Sipas saj, tërheqja e nënshkrimit nuk parandalon formimin e Asociacionit.

“Rrethana në të cilat jemi tregojnë për një krize të thellë institucionale. Presidentja është vonuar shumë në thirrjen e liderëve politikë”, tha ajo.

Madje, Osmani vlerëson se deklarimet e Presidentes, të cilat kanë qenë të njëjta me të Qeverise, sipas saj ka irrituar deputetët e opozitës.

“Zgjidhja mendoj se është e mundshme nëse ka një bashkëveprim me ambasada”, ka përfunduar ajo. /lajmi.net

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/osmani-kerkesat-e-opozites-te-parealizueshme/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala