Oscar mund të largohet nga Chelsea

Autori:Avdyl Pajaziti

Bosi i Chelsea-t tha se performanca e Oscar-it “nuk ishte mjaft e mirë”

Jose Mourinho ka lënë të kuptohet se mesfushori brazilian Oscar është tepricë të kërkesave në Chelsea, pasi e ka kritikuar performancën e tij kundër Stoke të shtunën.

Oscar u zëvendësua në pjesën e parë,dhe largimi i tij nga Stamford Bridge është shumë i mundshëm.

Në konferencën e pas ndeshjës, menaxheri i bluve tha: “Unë nuk mendoj se ai kishte një performancë të keqe, unë vetëm mendoj se ai nuk ishte mjaft i mirë, ky është një dallim i madh.”

Disa raporte të kohëve të fundit flasin se 23 vjeçari do të mund të përfshihet në një marrëveshje shkëmbimi me mesfushorin e Juventus-it Paul Pogba.

Oscar ka dështuar për të shënuar në 12 paraqitjet e tij të fundit për Chelsea-n, dhe nuk ka asistuar për gati tre muaj.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/oscar-mund-te-largohet-nga-chelsea/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala