Ortek në alpet franceze, pesë të vdekur

Autori:Avdyl Pajaziti

Një ortek në Alpet Franceze ka marrë me vete një njësit të ushtrisë që ishin duke u trajnuar, duke lënë kështu të vdekur pesë ushtarë dhe disa të lënduar.

Ligjvënësi Julien Aubert ka konfirmuar vdekjen në televizionin BFM, duke thënë se ushtarët ishin duke trajnuar jashtë piste në Valfrejus në rajonin  e Savojës, transmeton arbresh.info.

Grupi prej 50 burrave ishin duke skijuar në një lartësi prej 2,000 metrave.

Rreziku nga orteku ka qenë i lartë në rajon, kur borë e freskët ka rënë ditëve të fundit./arbresh.info

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ortek-ne-alpet-franceze-pese-te-vdekur/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala