Opsion, tkurrja e “Kosovës së Re”

Autori:Avdyl Pajaziti

Nëntori, muaji vendimtar për projektin e termocentralit të ri energjetik.

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Blerand Stavileci, do të qëndrojë në Uashington për të diskutuar fatin e projektit “Kosova e Re”.

Në opsion është edhe riformatimi i projektit, përkatësisht ndryshimi i kapacitetit të termocentralit nga 600 në vetëm 300 megavat, shkruan sot Koha Ditore.

Ky termocentral në projektin e vitit 2005 ishte parashikuar të kishte kapacitet madje deri në 2.100 megavat

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/opsion-tkurrja-e-kosoves-se-re/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala