Opozita, Veselit: Thirri mendjes, anulo seancën, ndali provokimet

Autori:Avdyl Pajaziti

Shefja e Grupit parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Donika Kadaj-Bujupi gjatë një konference të jashtëzakonshme për media të tre partive opozitare ka bërë thirrje që të anulohet seanca e paraparë të zhvillohet nesër.

Bujupi edhe një herë ka kërkuar heqjen e nënshkrimeve nga marrëveshja për Asociacionin e komunave serbe të arritur me Serbinë si dhe nga ajo për demarkacionin e kufirit me Malin e Zi.

Donika Kadaj e AAK-së, Glauk Konjufca i VV-së dhe Valdete Bajrami nga Nisma, i kanë bërë thirrje kreut të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, që të anulojë seancën e ftuar për nesër.

Ata ftesën e konsiderojnë si provokim të radhës.

“Bëjmë thirrje për anulim të seancës si dhe fokusim tek heqja e nënshkrimeve”, ka thënë Kada-Bujupi.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/opozita-veselit-thirri-mendjes-anulo-seancen-ndali-provokimet/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala