Opozita vendos të merr pjesë në seancën për MSA-në

Autori:Avdyl Pajaziti

Tri partitë opozitare që kanë bllokuar punën e Kuvendit të Kosovës sot kanë vendosur të marrin pjesë në ratifikimin e marrëveshjes në mes Kosovës dhe BE-së që është nënshkruar MSA.

Në Kuvend kanë ardhur deputetët e VV-së dhe AAK-së. Po ashtu edhe serbët kanë premtuar se do të marrin pjesë në seancë, raporton Indeksonline.

Ndryshe duhet të jenë 2 të 3 e votave për të kaluar MSA-ja sepse është marrëveshje ndërkombëtare që obligon Kuvendin që ta qes në votim./Indeksonline/

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/opozita-vendos-te-merr-pjese-ne-seancen-per-msa-ne/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala