Opozita vazhdon me kërkesat e njëjta-tërheqje të nënshkrimeve ose dorëheqje të qeverisë

Autori:Gazeta Fjala

Partitë opozitare Vetëvendosje, AAK dhe NISMA për Kosovën kanë vazhduar edhe sot të kërkojnë tërheqjen e Kosovës nga dy marrëveshjet, njërën me Serbinë e tjetrën me Malin e Zi, në të kundërtën kanë kërkuar dorëheqjen e qeverisë.
“Ne, si opozitë, të vetëdijshëm se ju e përmbyset kuvendin dhe se qeveria është jolgjitime, do të vazhdojmë të rezistojmë deri në tërheqjen e vendimeve të dëmshme. Tërheqje ose Dorëheqje”, thuhet në kërkesën e tri partive opozitare.

Ato i bënë thirrje qeverisë t’i ndalë fyerjet dhe dhunën që po ushtron mbi opozitën, duke përsëritur se nuk do të lejojnë mbajtjen e mbledhjeve të Kuvendit pa u tërhequr marrëveshjet e dëmshme, transmeton Gazeta Fjala.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/opozita-vazhdon-me-kerkesat-e-njejta-terheqje-te-nenshkrimeve-ose-doreheqje-te-qeverise/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala