Opozita tërheqë fjalimet e paralajmëruara për Gjykatën Speciale

Autori:Avdyl Pajaziti

Kryeparlamentari Kadri Veseli ka bërë të ditur se deputetët opozitarë i kanë tërhequr fjalimet që i kanë paralajmëruar.

Përndryshe 23 deputetë ishin lajmëruar për të diskutuar, në pjesën e dytë të seancës së sotme parlamentare, transmeton Klan Kosova.

Kujtojmë se sot Kuvendi i Kosovës është mbledhur për të votuar ligjin për krijimin e Gjykatës Speciale, e cila do të gjykojë pretendimet e senatorit zviceran, Dick Marty, se ushtarët e Ushtrisë e Çlirimtare të Kosovës kanë kryer krime kundër popullatës civile gjatë dhe pas luftës së vitit 1999.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/opozita-terheqe-fjalimet-e-paralajmeruara-per-gjykaten-speciale/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala