Opozita: Sot mblidhen mbi 50 mijë njerëz në Prishtinë

Autori:Avdyl Pajaziti

Mobilizim më të madh kurrë nuk ka pasur dhe sot pritët të vijën mbi 50 mijë njerëz në Prishtinë, ka thënë për Klan Kosovën, zëdhënësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Frashër Krasniqi.

“Nisjet nga komunat e tjera janë më të mëdhatë që kemi pasur ndonjëherë dhe sipas konfirmimit nga degët sot pritet të jenë më shumë se 50 mijë veta në Prishtinë”, ka thënë Krasniqi për Klan Kosovën.

Seshi “Zahir Pajaziti”, veç ka filluar të mbushet me njerëz, ndërsa manifestimi i Opozitës kundër marrëveshjeve mes Kosovës e Serbisë në Bruksel dhe Demarkacionin me Malin e Zi pritet të fillojë në orën 14:00.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/opozita-sot-mblidhen-mbi-50-mije-njerez-ne-prishtine/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala