Opozita: “Çdo thirrje për seancë është përshkallëzim i situatës”

Autori:Avdyl Pajaziti

Opozita e bashkuar nga VV,Nisma dhe AAK, përmes një deklarate ka thënë se ata do të vazhdojnë të protestojnë kundër Demarkacionit dh Zajednicës.

Ata kanë kërkuar nga kryesia e Kuvendit që të mos thërrasë në seancë plenare, sepse =farëdo insistimi në këtë pikë është provokim dhe përshkallëzim i situatës, dhe kanë kërkuar nga Qeveria e Republikës së Kosovës që të marrë vendim për tërheqje të marrëveshjeve për Asociacionin e Komunave Serbe dhe faljen e tokës Malit të Zi.

Kjo është deklarata e plotë e Opozitës.

12165718_10153228803923479_799761669_n

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/opozita-qdo-thirrje-per-seance-eshte-pershkallezim-i-situates/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala