Opozita: Pushteti me dhunë na ndaloi hyrjen në seancën ilegale

Autori:Gazeta Fjala

Partitë opozitare kanë mbajtur konferencë në korridorin e kuvendit të Kosovës, përmes së cilës lajmruan se Opozita nuk do të lejojë mbajtjen e seancave pa u anuluar marrëveshjet në Bruksel.

Ramush Haradinaj: “Deputetet e pozitës janë duke mbajtur mbledhje jolegjitime. Kosova është ndarë sot në ata që janë për “Zajednicën”, në ata që janë për ndarjen e Kosovës, që janë PDK dhe LDK me partnerët e tyre që po mbajnë një mbledhje jolegjitime”.

Visar Ymeri: “Kjo as nuk është seancë e as nuk është legjitime. Ne kemi tentuar dy herë që të shkojmë në atë mbledhje, por jemi penguar nga PK, e urdhëruar nga ky koalicion qeverisës. Policia ishte e dhunshme, deputetët Kurti dhe Haxhiu janë lenduar nga spreji i policisë.

Fatmir Limaj: “Po legjitimohet shteti policorë. Ky pushtet nuk njeh gjuhë tjetër përveç arrogancës. Sot është përpjekja më serioze për të instaluar një shtet policor”. / Gazeta Fjala/

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/opozita-pushteti-me-dhune-na-ndaloi-hyrjen-ne-seancen-ilegale/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala