Opozita proteston me 18 prill

Autori:Zekirja Shabani

Lëvizja Vetëvendosje, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën në një konferencë për media kanë konfirmuar se do të protestojnë me datën 18 prill dhe në ora 14:00.

“Protestat janë e vetmja zgjidhje për këtë shtet”, u ka thënë mediave deputeti i VV’së Glauk Konjufca, pas një takimi të opozitës në kuvendin e Kosovës.

Konjufca ka theksuar se bëjnë thirrje që protesta të jetë paqësore.

“Ftojmë policinë që të mos jetë e dhunshme, por nëse policia provokon atëherë qytetarit nuk mund ti mbyllet syri ndaj pushtetit dhe të thuhet se protesta do të jetë paqësore. Mllefi i qytetarëve është shumë i madh”, është shprehur Konjufca

Ndërkaq shefja e Grupit Parlamentar të AAK-së, Donika Kadaj- Bujupi ka thënë se qeveria duhet të ndërrojë kahje për gjendjen në të cilën gjendet vendi ose të shkojë në shtëpi.

Ajo u ka bërë thirrje qytetarëve që t;’u bashkohen në protestë.

“Qeveria të ndërroj kahje dhe të ndryshojë qëndrim ose në të kundërtën të shkojë në shtëpi. Zhvillimet e deritanishme dhe gjendja në Kosovë na ka detyruar neve si opozitë që të bashkohemi edhe një herë për këtë protestë gjithë popullore. I ftojmë qytetaret që të na bashkohen”, ka thënë Kadaj- Bujupi.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/opozita-proteston-me-18-prill/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala