Opozita me pankarta në Kuvend – dy mesazhe për presidentin austriak

Autori:Avdyl Pajaziti

Deputetët e opozitës të cilët po marrin pjesë në seancën solemne të Kuvendit të Kosovës për nder të presidentit austriak Heinz Fischer po mbajnë pankarta në duar.

Në njërën nga pankartat e mbajtura nga deputetë të Opozitës janë të shkruara në gjuhën angleze me mbishkrimin “Ndal mohimit të hegjemonizmit serb”.

Ndërkaq në tjetrën shkruan: “Ruajeni shpinën, zotëri President. Gënjeshtarët e korruptuar janë të prapa teje”.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/opozita-me-pankarta-ne-kuvend-dy-mesazhe-per-presidentin-austriak/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala