Opozita mban konferencë në ora 14:00

Autori:Avdyl Pajaziti

Opozita e bashkuar pas arrestimeve të djeshme ka vendosur që në ora 14:00 të dal me një konferencë për media, ku do të flas për atë se çka ndodhi dje, si dhe për hapat e mëtutjeshëm që do t’i ndërmarr opozita.

Glauk Konjufca i VV-së, tha dje se këtë ditë feste e prishi Qeveria me intervenimin e dhunshëm ndaj VV-së.
“Policia ka hyrë me pushkë automatike në VV dhe kanë maltretuar aktivistët duke i përplasur për dysheme. Këto pamje mund ti shohësh vetëm në Siri e jo në një vend demokratik”, tha Konjufca.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/opozita-mban-konference-ne-ora-1400/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala