Opozita kërkon zgjedhje të parakohshme

Autori:Avdyl Pajaziti

Partitë opozitare Lëvizja Vetëvendosjes, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën, kanë kërkuar dorëheqjen e Qeverisë për t’i hupur rrugë zgjedhjeve të parakohshme.

Sipas tyre, kjo është rruga më e mirë që vendi të dalë nga kjo situatë.

Fatmir Limaj ka thënë se niveli i lartë i korrupsionit, marrëveshjet e arritura në Bruksel  janë disa nga arsyet që vendi duhet të shkojë në zgjedhje të parakohshme.

Ai po ashtu ka përmendur fuqinë e numrave që ka koalicioni në Kuvend, duke thënë se më këtë ata po veprojnë si po dëshirojnë.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/opozita-kerkon-zgjedhje-te-parakohshme/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala