Opozita e përjashtuar kërkon vendimin e shkruar

Autori:Gazeta Fjala

Deputetët e opozitës, të cilët janë përjashtuar sot nga seanca e Kuvendit vazhdojnë të qëndrojnë në hollë, ndërsa ata janë duke kërkuar vendimin e shkruar për përjashtimin e tyre.

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli sot ka suspenduar 23 deputetë të opozitës, për shkak të mos lejimit të zhvillimit normal të seancës.

Ndër të suspenduarit janë edhe dy krerët e opozitës Visar Ymeri i VV-së, dhe Ramush Haradinaj i AAK-së.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/opozita-e-perjashtuar-kerkon-vendimin-e-shkruar/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala