Opozita e lëshoi seancën

Autori:Avdyl Pajaziti

Deputetët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, ata të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Nismës për Kosovën, kanë lëshuar seancën e Kuvendit të Kosovës, si shenjë proteste për miratimin e propozimeve të komisionit lidhur me peticionin kundër shtrenjtimit të çmimit të energjisë elektrike.

Glauku Konjufca nga Vetëvendosje tha se janë heq dy pika nga peticioni. Ndërkohë, Donika Kada Bujupi nuk u lejua të flas me arsyetimin se po thënë rregulloren e kuvendit, meqë diskutimet rreth peticionit kishin përfunduar në seancat e kaluara.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/opozita-e-leshoi-seancen/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala