Opozita e dërgon peticionin te presidentja Jahjaga

Autori:Avdyl Pajaziti

Shefat e grupeve parlamentare të tri partive, Vetëvendosjes, AAK-së dhe Nismës do t’i dërgojnë sot presidentes së Kosovës Atifete Jahjaga, peticionin me nënshkrime të mbledhura nga qytetarët për të kundërshtuar kështu krijimin e Asociacionit të Komunave me shumicë serbe dhe Demarkacionin me Malin e Zi.

Dorëzimi i këtij peticioni, siç edhe njofton RTK do të bëhet në ora 15:00, në zyrën e Presidentes.

Bashkë me peticionin presidentes do t’i dërgohet edhe një letër me shpjegimet rreth peticionit.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/opozita-e-dergon-peticionin-te-presidentja-jahjaga/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala