Shkëlzen Doli

Autori:Zekirja Shabani

Violinisti kosovar tashmë me përmasa botërore Shkëlzen Doli, sot ka performuar në Koncertin e Vitit të Ri (2015) të Filarmonisë së Vjenës.

Ekzekutimi i i këngëve shumë të njohura shqiptare “Hapi sytë” kushtuar Çamërisë e në skenë është përcjellë me kërcim të balerinëve të njohur.

Shkëlzen Doli është lindur më 9 gusht 1971 në Elbasan. Ai më pas ka jetuar në Gjakovë.

Interpretimi tij i shkëlqyer mahniti ndjekësit e Koncertit tashmë tradicional të Vjenës i cili çdo vit mbahet më 1 janar me ekzekutime të veprave klasike filluar nga Bachu e Beethoveni e të tjerë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/opinione/shkelzen-doli/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala