Ohri dhe Shqipëria do të lidhen me hekurudhë

Autori:Gazeta Fjala

Përgatitja teknike të dokumentacioneve për ndërtim të hekurudhës nga Kërcova nëpërmjet Strugës për në Shqipëri, është në fazë përfundimtare, njofton Dnevnik.

Pritet revizioni i projektit të përfundojë më herët ngaqë është paralajmëruar, pas cka do të shpallet thirrje publike për përzgjedhjen e firmës që do të kryejë punë ndërtimore.

Hekurudha do të jetë njëkahëshe- elektrike dhe në të do të vozitet me shpejtësi jo më pak se 100 kilometër në orë./Express

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ohri-dhe-shqiperia-do-te-lidhen-me-hekurudhe/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala