O’connell: Kosovarët do të kujdesen për fatin e tyre politik

Autori:Avdyl Pajaziti

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruair O Connell, tha që Gjykata Speciale është çështje e ndjeshme e cila është njëra nga përgjegjësitë e Kosovës karshi Bashkimit Evropian.

Këto komente, shefi i diplomacisë britanike i bëri në shënimin e ditëlindjes së Mbretëreshës së Britanisë së Madhe, Elizabeta 2 dhe 800 vjetorit të Magna Kartës.

Për TV Dukagjinin ai ka rikujtuar marrëdhëniet e mira diplomatike në mes të dy vendeve duke përsëritur gatishmërinë për mbështetje.

“Ndonëse kosovarët do të zgjidhin fatin e tyre politik, Britania e Madhe do të jetë këtu për t’iu ndihmuar”, ka shtuar më tutje O Conell.

Ambasadori britanik, gjyqtarët pa favore, prokurorët, mësimdhënësit, mjekët dhe shërbyesit civilë të pa korruptuar i ka quajtur heronj të ri të Kosovës.

Sipas tij, ata duhet punuar gjithandej në mënyrë që të rritet besimi i kosovarëve për shtetin e tyre. /Telegrafi/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/oconnell-kosovaret-do-te-kujdesen-per-fatin-e-tyre-politik/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala